"PIERNIKOWY GRUDZIEŃ, CZYLI ZAPACHY ŚWIĄTECZNE W KSIĄŻKACH"

14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury, gościliśmy uczniów klasy II b ze SP nr 1. Spotkanie prowadziły Panie Grażyna Król, Irena Kmiotek i Agata Szel. Przedświąteczny czas to czas piernikowych wypieków i zapachów oraz doskonała okazja do zabawy z ciastem piernikowym. Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem modelowały piernikowe gwiazdki, ptaszki, bałwanki, serduszka i różne inne stworki. Nie zabrakło również motywów dekoracyjnych, w postaci kolorowej i czekoladowej posypki. Okazuje się, że tworzenie, lukrowanie i ozdabianie piernika, to wspaniała twórcza zabawa dla wszystkich. Smakowały one wybornie a dodatkowo umiliła wszystkim czas, projekcja fragmentów filmów o Świętym Mikołaju. Spotkanie to było również okazją do zaprezentowania wybranych książek o wypiekach świątecznych, Bożym Narodzeniu i o Świętym Mikołaju. Wręczeniem dzieciom kolorowych rożków pełnych cukierków, zakończyliśmy to pierwsze szalone piernikowe spotkanie.

Wesołych Świąt i do następnego „Piernikowego Grudnia”.

Grażyna Król
{gallery}galeria/inne/piernikowy-grudzien{/gallery}