„SZARKA I WILKI, CZYLI CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE”

Poniedziałek 26.10.2015r był w MBP-CK bardzo wilkowy. Punktem wyjścia do działania tym razem była książka Ewy Nowak „SZARKA”. Opisana w niej historia małego wilczka o imieniu Szarka i dziewczynki Gabrysi, stała się inspiracją do opracowania ciekawego scenariusza spotkania. Dzieci wprowadzone w odpowiedni nastrój: „Wyobrażały sobie, że znajdują się w lesie. Każde dziecko wydawało jakiś dźwięk, który kojarzył im się z lasem, a więc szumiały drzewa, uhały sowy, chrumkały dziki, pukały dzięcioły i oczywiście wyły i skamlały wilki.” Następnie wszyscy tropili ślady zwierząt w lesie. Drużyny świetnie sobie poradziły. Jednym z wytropionych zwierząt był wilk, bohater książki Ewy Nowak „Szarka”. Prowadząca spotkanie Grażyna Król, zaprezentowała książkę i opowiedziała historię wilczycy oraz zachęciła wszystkich do wypożyczenia tego opowiadania. Dzieci chętnie rozmawiały o wilkach i emocjach jakie w nich rozbudzają te dzikie, piękne zwierzęta. Spotkanie zakończono zabawą „Młode wilki” oraz rozdaniem specjalnych teczek z dyplomami, ufundowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. A wszystko w ramach programu „CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE”. Ciekawa forma promocji czytelnictwa wśród dzieci sprawiła, że wilczym wyciom i skamlaniom w bibliotece nie było końca.

Grażyna Król

{gallery}galeria/inne/szary-wilk{/gallery}