Akcja "Czytam sobie w bibliotece"

MBP-CK w Pieszycach bierze udział w akcji „Czytam sobie w bibliotece”

"Czytam sobie w bibliotece" to kolejny pomysł na promocję czytelnictwa, tym razem skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat.  Ma na celu dotarcie do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury!

Organizatorami akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Egmont Polska.

Otrzymaliśmy komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów zorganizujemy zajęcia, na których dzieci
w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym
i bibliotecznym.

Dzięki projektowi bibliotekarki i bibliotekarze zdobędą nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteki wzbogacą swoje księgozbiory i staną się miejscem aktywności lokalnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!