Tablety w naszej Bibliotece

Znamy wyniki konkursu „Tablety w Twojej Bibliotece”. Tablety trafią do 233 bibliotek, gdzie pomogą mieszkańcom uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi. Nasza Biblioteka jest wśród laureatów!!

W konkursie wpłynęło 651 wniosków, 121 bibliotek zostało ocenionych pozytywnie i otrzyma tablety. Oceniła je 12-osobowa Komisja. Wiele wniosków zostało ocenionych bardzo dobrze – wynika z nich, że biblioteki wszechstronnie wykorzystują w swojej pracy nowoczesne technologie, a wiedza bibliotekarek i bibliotekarzy o nowych narzędziach i usługach jest imponująca.

W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Także Polacy coraz bardziej przekonują się do tych urządzeń. Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia, robić zakupy online. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania.

Właśnie za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.

Obejrzyj wideoprezentację i dowiedz się, do czego mieszkańcy wykorzystują tablety w swoich bibliotekach:

Już niedługo podamy informację od kiedy i na jakich zasadach będą udostępniane użytkownikom.