„Budowa i wyposażenie nowego budynku Filii”

Celem zadania jest zakup wyposażenia do nowo powstającego budynku Biblioteki, by stała się nowoczesna i funkcjonalna.

Etap I: Budowa część 1
Etap II: II część budowy oraz jej zakończenie i wyposażenie Filii MBP-CK w Rościszowie.

Pozyskanie dofinansowania umożliwia nam budowę i wyposażenie nowoczesnego, a zarazem wpisującego się w krajobraz, budynku Filii Biblioteki, pomoże nam w osiągnięciu celu jakim jest stworzenie nowoczesnego centrum bibliotecznoedukacyjnego, informacji i kultury, wspierającego aktywność społeczeństwa lokalnego, które będzie miejscem spotkań społeczności lokalnej.

Źródło, wartość projektu:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego PROGRAM WIELOLETNI KULTURA+, PRIORYTET "BIBLIOTEKA+ INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK”

Całkowity koszt: 1.738.248,00 PLN
Dofinansowanie: 1.373.325,00 PLN
Wkład MBP-CK: 364.923,00 PLN

Konkurs „Kierunek: BIBLIOTEKA”

Celem projektu jest wykonanie systemu oznakowania zewnętrznego według projektu "Kierunek: biblioteka". Zależy nam, by zarówno nasi mieszkańcy, jak i osoby przyjezdne były jak najlepiej poinformowane o świadczonych przez naszą instytucje usługach. Konkurs „Kierunek: BIBLIOTEKA” jest realizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj”. Celem Konkursu jest wsparcie bibliotek w informowaniu i promocji usług bibliotecznych w przestrzeni gminy i zachęcenie potencjalnych nowych użytkowników do korzystania z zasobów biblioteki poprzez wprowadzenie systemu oznakowania zewnętrznego według projektu "Kierunek: biblioteka". System oznakowania zewnętrznego zawiera następujące elementy: kierunkowskazy, tablice informacyjne w przestrzeni gminy, oznakowanie usług dostępu do Internetu, logotyp.

Źródło, wartość projektu:
na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, Stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj”

Dofinansowanie: 1.800,00 PLN

Konkurs: „Partnerstwo – to nas kręci!”

MBP-CK w Pieszycach znalazła się w gronie 31 bibliotek z całej Polski, które wzięły udział w programie wsparcia dla partnerstw bibliotek I i II rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Zorganizowaliśmy wspólne spotkanie z naszymi partnerami, zgłosiliśmy się do konkursu, w którym nagrodą była możliwość przygotowania klipu/spotu promującego, prezentującego osiągnięcia dla trzech najlepiej funkcjonujących i najbardziej aktywnych partnerstw.

Zostaliśmy laureatem i w nagrodę Fundacja sfinansuje i nakręcenie 3-minutowego filmu promocyjnego, prezentującego dokonania w dziedzinie budowania współpracy partnerskiej.

Źródło, wartość projektu:

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji

Projekt realizowany przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w ramach Programu Rozwoju Bibliotek