Ferie w Rościszowie -relacja

Dzień 3 i 4

Zajęcia w rościszowskiej bibliotece zorganizowane dla dzieci w czasie ferii dobiegły końca. Nie znaczy to, że biblioteka jest pusta. Przychodzące dzieci nie mogą liczyć na nudę, chętnie korzystają z tzw. „strefy gier planszowych”, w których dosłownie można przebierać. Każdy znajdzie odpowiednie do wieku i umiejętności, a na najmłodszych czeka bogata oferta „nowych” zabawek z oryginalną kuchenką do gotowania, oraz małym zestawem garnków i talerzyków. Dzieci wspominając czas zajęć feryjnych nie mogą zapomnieć balu w Królestwie Tańczących Bamboszy, oraz dnia Baśni Pana Andersena. Myślimy, że poczęstunki w formie: walentynkowych naleśników, pieczonych jabłek z miodem, czy domowych frytek z czosnkowym sosem również zadecydowały o szczególności czasu spędzonego w naszej bibliotece.

MBP-CK w Pieszycach
{gallery}galeria/ferie-rosciszoow-relacja-2017/dzien3i4{/gallery}

Dzień 1 i 2

W Rościszowskiej filii MBP-CK w czasie ferii spotykają się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i opiekunowie, dlatego atmosfera jest swojska i domowa. Uczymy się bawiąc, lub jak to mówią sami zainteresowani bawimy się ucząc. „Dzieciaki czy znacie ptaki”- to hasło, za którym kryje się szereg informacji przekazanych dzieciom o najpopularniejszych ptakach: nazewnictwie, wyglądzie, ciekawostkach, oraz na czym polega dokarmianie ptaków zimą. W czasie warsztatów dzieci wspólnie wykleiły ścinkami materiałów imponującego, kolorowego ptaka, oraz z mieszanki nasion wykonały „ptasie ciasteczka”. W dniu Św. Walentego dzieci zapoznały się z historią jak obchodzony jest ten dzień w innych krajach. Motywem przewodnim warsztatów było serce, więc każdy uczestnik musiał dopasować swoją połówkę do innej, udała się też wykonana z czerwonej bibuły wyklejanka wspólnego wielkiego symbolu zakochanych. W myśl hasła „przez żołądek do serca” dzieci wraz z rodzicami upiekły przepyszne naleśniki, na których również dumnie królowało czerwone serce – upieczone z ciasta z domieszką soku z buraczków. Raduje fakt, iż uczestnicy chętnie korzystają z przygotowanej przez bibliotekę oferty i z zaciekawieniem czekają na następne zajęcia.

MBP-CK w Pieszycach
{gallery}galeria/ferie-rosciszoow-relacja-2017/dzien1i2{/gallery}