Debata "Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła?"

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że 20 marca 2015 roku w piątek o godzinie 13 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach odbędzie się debata „Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?” .

Debata organizowana przez naszą bibliotekę pod patronatem Burmistrza Pieszyc Panią Dorotę Konieczną Enozel. Celem tego przedsięwzięcia jest wspólna refleksja, jakie są mocne strony Polaków oraz jakie postawy i umiejętności są kluczowe do osiągnięcia sukcesu indywidualnego, a także sukcesu w wymiarze lokalnym oraz ogólnonarodowym.

Jest nam niezwykle miło przekazać, że Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach otrzymała zaproszenie do udziału w tej inicjatywie i zorganizowania spotkania z udziałem przedstawicieli samorządu, reprezentantów lokalnych instytucji i organizacji, a także mieszkańców, jako jedna z 42 placówek z całej Polski.

Konkluzje ze spotkań zostaną przesłane do organizatorów przedsięwzięcia, którzy dokonają całościowego podsumowania debat i wykorzystają ich efekty do działań rzeczniczych skierowanych do centralnych instytucji publicznych, w tym do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Będą też stanowiły cenne źródło informacji dla lokalnych władz w procesie planowania działań odpowiadających na potrzebę rozwoju kompetencji najważniejszych dla danej społeczności.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w debacie.