"Magiczne choinki z piernika" - warsztaty pieczenia dla dzieci

Coroczną tradycją rościszowskiej biblioteki stały się przedświąteczne warsztaty pieczenia dla dzieci. Tym razem w piątkowe popołudnie dnia 14.12.2018r. w wypełnionej po brzegi bibliotece unosił się pełen korzennych przypraw, wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w wyjątkowy klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zabawa była doskonała tym bardziej, że tym razem królowały nie tylko piernikowe ludziki, gwiazdeczki, serca, czy bałwanki, ale główną bohaterką wieczoru była piernikowa choinka – wieżyczka. Prowadząca warsztaty Pani Ania postarała się by wcześniej napiec całą górę piernikowych gwiazd różnej wielkości po to, by każde dziecko w najbardziej indywidualny sposób mogło z pomocą dorosłych „ złożyć” swoją choinkę. Wszyscy do zadania podeszli profesjonalnie, kolorowym i białym lukrem oraz przeróżnego rodzaju posypkami dekorowali swoje choinki i upieczone w różnych kształtach piernikowe ciasteczka. Uczestnicy chętnie oddali się również twórczości plastycznej tworząc papierowe anioły oraz malując każdy po małym fragmencie mega choinki. Wszystkie upieczone i udekorowane pierniki dzieci zabrały ze sobą i stwierdziły, że to bardzo dobry pomysł na świąteczny prezent dla najbliższych. Dziękuję Pani Ani za Jej pomysłowość i wielką chęć dzielenia się swoją dobrą energią i sercem współtworząc nasze warsztaty już kolejny raz. Zabawa była doskonała a słodkie aromaty wprawiły wszystkich uczestników w domowy, świąteczny i rodzinny nastrój. Dziękuję wszystkim.

{gallery}galeria/magiczne-swieta-pieczenie-2018{/gallery}