Czekoladowy luty

W MBP-CK odbyło się CZEKOLADOWE spotkanie pod hasłem „SZCZĘŚLIWI LUDZIE ODWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ I PIJĄ GORĄCĄ CZEKOLADĘ”. Luty to bardzo ponury miesiąc, ale nic tak nie poprawia samopoczucia jak czekolada, oczywiście w dobrym towarzystwie i miejscu. Na początek wszystkich gości poczęstowano gorącą czekoladą z bitą śmietaną, co niektórzy dodawali sobie do smaku odrobinę chili. Czekoladowe fondue z owocami było oczywiście oblegane przez dzieci. Uczestnicy z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną o historii czekolady i jej produkcji, wystawę książek promujących czytelnictwo literatury pięknej i popularnonaukowej o czekoladzie oraz wyrobów czekoladowych znanych firm polskich i zagranicznych. Podczas degustacji było dużo śmiechu i zabawy. Dzieci malowały czekoladą „Czekoladowe Pieszyce”, powstały piękne prace (palce lizać). Gościem specjalnym czekoladowej uczty była Pani Monika Szczypka. Regionalny twórca, osoba pozytywnie zakręcona, która przedstawiła swoje rękodzielnicze wyroby, dzieląc się ze wszystkimi pomysłami. Spotkanie zakończyła projekcja fragmentu filmu „Charlie i fabryka czekolady”. Z podwyższonym poziomem hormonów szczęścia – endorfin, uczestnicy spotkania z niechęcią wychodzili z MBP-CK.

Ciekawe cytaty o czekoladzie:

„Z tabliczką czekolady nigdy nie jesteś samotny”

„Czekolada jest tańsza niż psychoterapia i nie musisz umawiać się na wizytę”

~Sandra Boynton

Grażyna Król