Cyrkowa Noc Bibliotek

Tłumy dzieci na CYRKOWEJ NOCY BIBLIOTEK w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury w Pieszycach, ogólnopolskiej wieczorno-nocnej akcji w niekonwencjonalny sposób promującej czytanie i biblioteki. Inspiracją do tegorocznej akcji w pieszyckiej Bibliotece, stała się książka Hugha Loftinga „Cyrk Doktora Dolittle”. Dzieci świetnie się bawiły, obejrzały występ iluzjonisty Pana Michała Sośniaka oraz film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Był też czas na sztuczki cyrkowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się talerze na kijkach i obręcze żonglerskie. Akcję zakończyliśmy nocnym zwiedzaniem Biblioteki i słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok, na czwartej edycji tej wyjątkowej NOCY BIBLIOTEK.

Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współorganizatorem: Instytut Książki, Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Akcję dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MBP-CK w Pieszycach
{gallery}galeria/noc-bibliotekkk-2017{/gallery}