"Dzieci nie jedzą śmieci - dbajmy o zdrowie w czasie zimy"

Aby zimą być zdrowym należy dbać o odpowiedni ubiór, zdrowo się odżywiać, dbać o higienę i oczywiście regularnie wychodzić na świeże powietrze. Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci uczestniczące w zajęciach 3 lutego w rościszowskiej bibliotece. Pierwszym punktem było nazwanie i podzielenie produktów na owoce i warzywa, oraz na żywność zdrową i tę, której powinniśmy unikać. Dzieci opowiedziały o swoich ulubionych potrawach, czy lubią pomagać rodzicom w kuchni, a także na czym polega kulturalne zachowanie przy stole. W czasie quizu pt. „Jeśli chcesz się żywić zdrowo jadaj zawsze kolorowo” żywiołowo reagowały na czytane hasła: klaszcząc - jeśli było prawdziwe i tupiąc nogami – jeśli fałszywe. Kiedy starsze dzieci czytały wiersz pt. „Spotkał katar Katarzynę”, młodsze chętnie „pomagały” co rusz wtrącając swoją kwestię brzmiącą: a psik!.. Ciekawym momentem spotkania było wspólne ubieranie w zimowy strój lalki małej Hani, szczególnie w wykonaniu chłopców, którzy nie kryli, że dziewczyny znają się na tym lepiej. Najpyszniejszą zabawą, ale i główną atrakcją spotkania było wspólne z rodzicami wykonanie zdrowych i kolorowych kanapek, oraz smacznego, owocowego koktajlu, który dzieci obiecały pić jak najczęściej i polecają wszystkim - w myśl hasła: „Sok warzywny, owocowy, kolorowy jest i zdrowy! Jedz surówki i sałatki, będziesz za to piękny, gładki”. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w zajęciach.

MBP-CK w Pieszycach
{gallery}galeria/dzieci-nie-jedza-smieci2017{/gallery}