Spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim

JAPONIA - kraj kwitnącej wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty ...

W czwartkowe popołudnie w MBP-Centrum Kultury odbyło się spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z podróży po Japonii. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się więcej o trzech stolicach Japonii – Tokio, Kioto i Nara oraz wulkanie Fudżi . Prowadzący z pełnym zaciekawieniem i pasją opowiedział o japońskiej szkole, pokazał tradycyjny dom japoński, jak i również zaprezentował wielu ciekawych pamiątek. Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj kwitnących wiśni, „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Zobaczyć tam można urzędnika kłaniającego się nisko klientowi podczas rozmowy przez telefon komórkowy i zjeść lody o smaku zielonej herbaty czy fasoli.

BOLESŁAW GRABOWSKI - pochodzi z Nowej Rudy. Ukończył studia geomorfologiczne we Wrocławiu. Przez wiele lat był nauczycielem geografii. Kocha podróże i uwielbia obserwować ludzi, szczególnie tych pochodzących z innych, odmiennych od naszej, kultur. Zwiedził Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, Indie, Egipt, kraje Afryki Środkowej i wiele państw europejskich. Obecnie prowadzi w szkołach prelekcje nt. podróży, podczas których prezentuje slajdy i pamiątki, opowiada o ludziach, zabytkach i przyrodzie.

MBP-CK w Pieszycach
{gallery}galeria/spotkanie-autorskie-grabowski{/gallery}