"DZIECKO W BIBLIOTECE, CZYLI ZOSTAŃ CZYTELNIKIEM NA CAŁE ŻYCIE"

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – CZYTAJMY DZIECIOM NA GŁOS! Nasza Biblioteka daje dzieciom szansę codziennego kontaktu ze słowem pisanym. Dnia 16 i 18 stycznia 2017 roku, dwie pierwsze klasy A i B z SP nr 1 pod opieką Pań: Ewy Kurpiel, Ani Staśkowiak i Ireny Kmiotek uczestniczyły w spotkaniach promujących czytelnictwo, pod hasłem „ O Wilku, który chciał upiec szarlotkę i trafił do Baśniowego Lasu.” Te wyjątkowe działania, które prowadziła Grażyna Król, zostały całkowicie zdominowane przez bohatera bajki – WILKA. „Przygody Wilka” to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych do wspólnego spędzania czasu. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać i świetnie się bawić. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wyły, przypinały sobie ogonki i opaski wilkowe, z uwagą wysłuchały bajki głośno czytanej i chętnie wzięły udział w jej inscenizacji. Na zakończenie uczestnicy odtańczyli "Tańcobajkę o wilku” obejrzeli fragmenty bajki filmowej „Wilk i zając” oraz skonsumowali pyszną szarlotkę według przepisu cioci Róży (przepis dostępny w książeczce „Przygody Wilka”).

MBP-CK w Pieszycach
{gallery}galeria/czytajmy-dzieciomnaglos2017{/gallery}