Zapraszamy na cykl bezplatnych seminariów inspirujących dla rodziców i nauczycieli

Zapraszamy na cykl 𝐛𝐞𝐳𝐩ł𝐚𝐭𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐞𝐦𝐢𝐧𝐚𝐫𝐢𝐨́𝐰 𝐢𝐧𝐬𝐩𝐢𝐫𝐮𝐣𝐚̨𝐜𝐲𝐜𝐡 dla rodziców i nauczycieli, pragnących zwiększać swoją świadomość w obszarze 𝐫𝐞𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐝𝐨𝐫𝐨𝐬ł𝐲-𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐤𝐨

Spotkania poprowadzi doświadczona terapeutka dorosłych i doradca rodzinny Katarzyna Kubiczek - Laboratorium Relacji.

- Jak to się dzieje, że choć spędzamy z dziećmi coraz więcej czasu, jesteśmy coraz bardziej uważni na ich potrzeby i coraz większą wagę przywiązujemy do tego, by wiedziały, że zawsze mogą na nas liczyć, one zdają się coraz gorzej radzić sobie z otaczającą je rzeczywistością?

- Jak to możliwe, że rodzice są coraz bardziej wykończeni i wypaleni, a dzieci w coraz gorszej kondycji psychicznej?

- Jaki to ma związek z poczuciem własnej wartości?

- Czym ono jest i czym różni się od pewności siebie i samooceny?

- 𝐉𝐮𝐳̇ 𝐩𝐨𝐝𝐜𝐳𝐚𝐬 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐬𝐞𝐦𝐢𝐧𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦 pt.: „Jak dzieci rozwijają zdrowe poczucie własnej wartości?” poznacie Państwo odpowiedź na te pytania oraz na to najważniejsze pytanie - co możemy z tym wszystkim zrobić. A także które działania dorosłych wspierają dziecięce poczucie własnej wartości, a które, choć podejmowane z miłości, podcinają im skrzydła.

Poczucie własnej wartości decyduje o jakości naszego życia i o charakterze związków z innymi ludźmi. To ono ma decydujący wpływ na to, czy nasze dzieci będą wiodły szczęśliwe życie.

𝐎 𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚̨𝐜𝐞𝐣:

Kim jestem?

Nazywam się Katarzyna Kubiczek, jestem pedagożką, socjoterapeutką oraz trenerką FamilyLab Association, międzynarodowej organizacji, która wspiera rodziców w budowaniu z dziećmi relacji opartych na 4 wartościach:

▪️Równej godności,

▪️Odpowiedzialności,

▪️Integralności,

▪️Autentyczności.

Prywatnie jestem mamą trójki nastolatków. Gdy 12 lat temu uświadomiłam sobie, czym jest poczucie własnej wartości, moje macierzyństwo wskoczyło na zupełnie inny poziom. Zrozumiałam, że skupianie się na tworzeniu dziecim szczęśliwego dzieciństwa nie ma najmniejszego sensu. Stało się dla mnie jasne, że one potrzebują czegoś zupełnie innego.

Seminaria odbywać się będą w Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Pieszycach od początku lutego do połowy marca. Szczegóły dotyczące zapisów opublikowane zostaną niebawem.

Zakres tematyczny:

01.02.2024 „Jak dzieci rozwijają zdrowe poczucie własnej wartości?”

08.02.2024 „Jakiego przywództwa potrzebują dzieci?

15.02.2024 „Agresja, niebezpieczne tabu?”

22.02.2024 „Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem”

29.02.2024 „Rodzice jako para”

07.03.2024 „Dziecko w szkole”

14.03.2024 „Nastolatek – kiedy kończy się wychowanie”

Godzina spotkań: 17:00 – 19:00

Spotkania w 100% sfinansowane zostaną ze środków MagoVox - wzmacniamy głos kobiet i objęte patronatem fundacji Family-Lab Polska.