Warsztaty fotograficzne

Pieszyckie dzieci mają okazję doświadczyć swojego miasta z nowej perspektywy. Wcielą się w rolę reporterów i wspólnymi siłami stworzą gazetkę Sowie.pl. Odkryjemy tajemnice miasta, jak i spojrzymy na krajobraz Pieszyc pod artystycznym kątem. Za pomocą fotografii analogowej uwiecznimy miejsca warte poznania.

{gallery}galeria/warsztaty-fotograficzne/dzien1{/gallery}


Podczas drugiego dnia warsztatów poznaliśmy tajniki wykonywania fotografii portretowej. Następnie wybraliśmy się na spacer po mieście i odkryliśmy opuszczony plac zabaw, który stał się tematem zdjęć. Udaliśmy się również do parku w celu sfotografowania tutejszej przyrody. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez dzieci.

{gallery}galeria/warsztaty-fotograficzne/dzien2{/gallery}


Trzeciego dnia udaliśmy się do Kościoła pod wezwaniem św. Antoniego, by wykonać reportaż. Ksiądz Prałat Edward Dzik opowiedział nam o historii pieszyckiego Kościoła, a pani Barbara- organistka przedstawiła mechanizm działania instrumentu. W ramach reporterskiej części warsztatów praktykowaliśmy sztukę przeprowadzania wywiadu. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez dzieci.

{gallery}galeria/warsztaty-fotograficzne/dzien3{/gallery}


W czwartek przed nami stanęło wyzwanie przeprowadzenia sondy ulicznej. Zadawaliśmy pytania mieszkańcom Pieszyc na temat lokalnego patriotyzmu. Następnie udaliśmy się na boisko, by poćwiczyć fotografię w ruchu. Po wyczerpującej zabawie połączonej z nauką wróciliśmy do Centrum Kultury, by spotkać się z naszym gościem- Duchem Gór Sowich. Pan Tadeusz Żurawek udzielił nam wywiadu na temat gór, pieszyckiej poezji i umiłowania do tych terenów. Udało nam się dodatkowo wykonać sesję zdjęciową na tle Wielkiej Sowy z bohaterem spotkania.  Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez dzieci.

{gallery}galeria/warsztaty-fotograficzne/dzien4{/gallery}


Ostatniego dnia warsztatów podsumowaliśmy sobie wspólną pracę. Rozmawialiśmy o tym, co udało nam się zrealizować. Ostatni raz wybraliśmy się na spacer. Najpierw dokończyliśmy sondę uliczną z dnia poprzedniego. Mieszkańcy Pieszyc byli tylko jeszcze bardziej rozmowni! Po owocnej pracy czekała nas niespodzianka... lody! Podczas burzy mózgów interesujących tematów związanych z Pieszycami temat lodów u Jankowskiego powracał często. Dzięki uprzejmości właścicieli mogliśmy wybrać się na zamykającą tydzień przyjemność. Oczywiście połączyliśmy to z pracą, bo na temat miejsca powstała seria zdjęć. Przeprowadziliśmy także wywiad z panią ekspedientką. Po powrocie do Centrum Kultury dzieci zostały nagrodzone dyplomami uczestnictwa. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez dzieci.

{gallery}galeria/warsztaty-fotograficzne/dzien5{/gallery}

  Godziny otwarcia

Poniedziałek | 8:00 - 17:00
Wtorek | 8:00 - 17:00
Środa | 8:00 - 17:00
Czwartek | 8:00 - 17:00
Piątek | 8:00 - 17:00

 Kontakt

MBP - CK w Pieszycach
ul. Mikołaja Kopernika 37, 58-250 Pieszyce
+48 74 836 53 41
+48 665 002 242
sekretariat@ck-pieszyce.pl