Debata "W drodze do tożsamości"

Debata na temat współczesnej tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska odbyła się 23 czerwca w ramach projektu „W drodze do tożsamości”. Do tego przedsięwzięcia zostaliśmy zaproszeni przez Fundację Spichlerz Kultury. W Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach odbyło się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego staraliśmy się wspólnie zidentyfikować współczesną tożsamość, określić jakie są główne cechy, wyznaczniki, fundamenty lokalnej tożsamości, czyli co dla mieszkańców jest ważne, co uznają za wartościowe, godne wyróżnienia i kształtujące charakter lokalnej społeczności. Głównymi panelistami debaty byli: Dorota Konieczna-Enozel (Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce), Agnieszka Koźmińska (Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieszycach) oraz Zdzisław Maciejewski (poeta).

Partnerzy projektu:
- Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach
- Stowarzyszenie "Pasjonat"
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieszycach
- Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polski i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejskie Pieszyce
- Zespół Szkół im. ks. J. Dzierżonia w Pieszycach
- Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Pieszycach