Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach włącza się do akcji „Światło dla Białorusi", która polega na oświetleniu budynku lub wywieszeniu flagi w historycznych biało-czerwono-białych barwach. W dniach 12 - 13 września br. przed budynkiem MBP-CK w Pieszycach zostanie wywieszona flaga Białorusi. W ten sposób chcemy okazać solidarność i wsparcie dla naszych sąsiadów, którzy z determinacją i odwagą upominają się o wolność, godność i demokrację.

Inicjatorami akcji są:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego