Statystyczny Polak czyta coraz więcej. Biblioteka Narodowa podaje, że w 2019 roku po książki sięgnęło 39% społeczeństwa. To całkiem niezły wynik, patrząc na poprzednie lata (w 2018r. – 37%). Wciąż jeszcze największy zasób książek pochodzi z zakupu (40%), ale książki z bibliotek nie pozostają daleko w tyle – aż 27% czytanej przez Was literatury pochodzi z bibliotek. W naszej bibliotece miesięcznie wypożyczamy około 2 tysięcy książek – liczba ta wzrasta w okresach, gdzie występuje dużo wolnego, czyli w miesiącach świątecznych i wakacyjnych.
Co roku odbywa się u nas konkurs „Czytelnik roku”, podczas którego system biblioteczny Aleph wyłania z całej bazy naszych czytelników takie osoby, które przeczytały największą ilość książek.

W 2019 roku swoim książkowym apetytem odznaczyli się:
Pani Anna Wojtal – 160 książek
Pani Anna Reczydło – 85 książek
Pani Genowefa Pytlak – 84 książki
Pani Elżbieta Litke – 83 książki
Pani Halina Szozda – 81 książek

Dział dziecięcy natomiast oblegali:
Zuzia Kondrat – 104 książki
Sławek Kondrat – 97 książek
Natalia Wydra – 93 książki
Witek Pluta – 82 książki
Maciek Sowiński – 80 książek

Jak widać, liczby są bardzo podobne. Nasi książkożercy czytają prawie na jednym poziomie. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i przy okazji następnych odwiedzin zapraszamy po odbiór nagród.

W 2019 roku swoim książkowym apetytem odznaczyli się:
Pani Anna Wojtal – 160 książek
Pani Anna Reczydło – 85 książek
Pani Genowefa Pytlak – 84 książki
Pani Elżbieta Litke – 83 książki
Pani Halina Szozda – 81 książek

Dział dziecięcy natomiast oblegali:
Zuzia Kondrat – 104 książki
Sławek Kondrat – 97 książek