Kobiety kochają buty, torebki i oczywiście… biżuterię. Ale oprócz tych namacalnych, zdobnych atrybutów płci pięknej, kobietę zdobić może: emanacja siły, pewności siebie, pasji i podążanie za marzeniami. Tak było w rościszowskiej bibliotece w przededniu Święta Kobiet dnia 6.03.2020r. W czasie piątkowych zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z książką: „Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat” i krótkimi życiorysami kobiet z przeszłości, które dzięki uporowi zapisały się na kartach historii podążając za swoim sercem, talentem, stając w obronie tego co słuszne. Natomiast biorąc nie dosłownie stwierdzenie, że „ diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety” dzieci wykorzystując koraliki, plastikowe rurki wcześniej owinięte kolorowym papierem, korek, piórka i oczywiście własną inwencję i kreatywność stworzyły niecodzienne naszyjniki i bransoletki, które nie tylko cieszyły oko, bo dla dzieci najważniejsza jest dobra zabawa i odkrywanie przyjemności wspólnego tworzenia.