Gdzie jest koło podbiegunowe, czym różnią się od siebie Arktyka i Antarktyda, jakie zwierzęta je zamieszkują? Na te i wiele innych pytań dzieci z rościszowskiej biblioteki znalazły odpowiedź podczas piątkowych zajęć dnia21.02.2020 r. Naszą magiczną podróż odbyliśmy wraz z najmłodszą podróżniczką, bohaterką cyklu książek „ Nela mała reporterka”, dzięki której nie opuszczając biblioteki, oczami wyobraźni mogli poznać świat koła podbiegunowego. Przeróżne zabawy i prace plastyczne stały się sposobem na zrozumienie: czym jest zorza polarna, co to jest wierzchołek góry lodowej, który pingwin jest od nas większy i jak wygląda jego taniec. Dzieci w sposób niezwykle kreatywny namalowały noc polarną, gdzie naprawdę świecą gwiazdy, jest zorza i widać wierzchołek góry lodowej.