Pewnego mroźnego dnia, dokładnie 06.02.2020r, do biura detektywistycznego ukrytego pod niewzbudzającą podejrzeń nazwą „Biblioteka” trafiło 15. młodych, aspirujących detektywów. Na początek, żeby sprawdzić ich potencjał i talent detektywi połączeni w grupy robocze dostali do rozwiązania kilka zagadek kryminalnych. Następnie poznali znane osobistości ze świata zbrodni – Sherlocka Holmesa i Herkulesa Poriot. Na koniec adepci wcielili się w rolę twórców kryminałów i wspólnymi siłami napisali dwa mrożące krew w żyłach i wywołujące salwy śmiechu dreszczowce. Strzeżcie się złoczyńcy, przed naszymi detektywami nic się nie ukryje…..