Czy w bibliotece można kupić książki? W jaki sposób można zostać czytelnikiem i po co na książkach kody kreskowe?

Na te, oraz wiele innych pytań odpowiedzieliśmy sobie dnia 23.01.2020r wraz z uczniami klasy 2a szkoły podstawowej nr 1 w Pieszycach. Podczas zajęć dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki, nauczyły się samodzielnie wyszukiwać książki na półkach
A także przy wspólnie zaimprowizowanych przedstawieniach poznały dwie legendy gór sowich i naszego powiatu- legendę o bazyliszku ze Świdnicy oraz legendę o Trzech siostrach. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki oraz słodki poczęstunek.