Ptak magiczny, demoniczny, czy przyjazny, sympatyczny – na pewno intrygujący. Bohaterką piątkowych zajęć w rościszowskiej bibliotece dnia 25.10.2019r. była sowa, która często pojawia się w literaturze adresowanej dla dzieci. Uczestnicy zapoznali się z fragmentami opowiadań z książki „Przygody na wsi”, w których sowa potrafi mądrze prowadzić całą podwórkową gromadkę, oraz przeczytaliśmy wiersz H. Niewiadomskiej: „ Mądra sowa z Chotomowa”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że uszy sowy to nie uszy, a tylko odstające pióra i aby odstraszyć potrafią przybierać różne kształty i nieźle udawać. Praca plastyczna „tańczące sówki” jak zawsze udowodniła, że dzieci mają wyobraźnię, lubią eksperymentować i każda praca wykonana z tych samych materiałów wyglądała wyjątkowo i oryginalnie.