Dziś w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Rościoszowie lepimy pierogi 🌮🌮, a dokładniej lepią je nasi południowi sąsiedzi z Czech, którzy podczas dzisiejszego pobytu w Pieszycach poznają jedno ze sztandarowych polskich dań🍽🍴.

Podczas warsztatów, które prowadzą niezastąpione panie z Koło Gospodyń Wiejskich w Piskorzowie – specjalistki w dziedzinie kulinarnej, oprócz sposobu przygotowania i oczywiście smaku, dzieci z Czech dowiedzą się również o historii i tradycji pierogów w Polsce.

Zadanie pn. „Pierogi – tradycyjny polski smak - warsztaty gotowania polskich pierogów” realizowane w ramach działania „Smaki artystyczne”. Projekt nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000080 pn. „Kultura i współpraca nam wszystkim się opłaca”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 - 2020.