Dziś uczniowie klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach wybrali się do Gospodarstwa „Halinówka” w Rościszowie, które na bazie praktyk permakulturowych, opierających się na rozwiązaniach ekologicznych , najbliższych naturalnym, prowadzi uprawę malin i innych owoców.

➡️ Uczniowie poznali podstawy pracy na sowiogórskiej plantacji malin i w sadzie owocowym, a także wzięli udział w warsztatach przetwarzania owoców na różnego typu konfitury według receptury gospodarzy, których wyroby znane są w całych Górach Sowich (i nie tylko).

Zadanie pn. „Warsztaty produkcji przetworów owocowych na terenie Gór Sowich” realizowane jest w ramach działania „Smaki artystyczne”. Projekt nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000080 pn. „Kultura i współpraca nam wszystkim się opłaca”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 - 2020.