Niech szaruga i plucha omijają nas z daleka, bo jesienią jest tyyyle do zrobienia!. Takim okrzykiem dzieci z rościszowskiej biblioteki rozpoczęły piątkowe zajęcia dnia 11.10.2019r. Po przeczytaniu wiersza J. Brzechwy „ Na straganie” wymieniały ulubione warzywa i te, z których ugotowałyby pyszny rosół. Wiersz H. Niewiadomskiej pt. „Dżem” wprowadził do zabawy: Co dżemie w dżemie, której efektem był samodzielnie wyklejony pyszny słoik dżemu. Wiadomo też, że dzieci chętnie pomagają w kuchni dlatego z pomocą rodziców upiekły cynamonowe poduszeczki z jabłkami, których niezwykły aromat utwierdził nas w przekonaniu, że przecież jesień może być piękna!