W rościszowskiej bibliotece dnia 27.09.2019r. w czasie cotygodniowych zajęć dzieci powitały kolorową jesień. O tej porze świat mieni się piękną gamą kolorów, które inspirują i nastrajają twórczo. Tym razem uczestnicy z ciekawością opowiadali o zmieniającej się szacie naszych lasów i ogrodów. Dzięki książkom: „ O czym szumią drzewa”, „ Drzewa”, „ Co, jak i dlaczego” odpowiedzieliśmy na proste pytania: po co drzewom liście?, dlaczego jesienią zmieniają kolor?, czy drzewa mają rodziny?, skąd wiemy ile drzewo ma lat?. Po małej dawce wiedzy nastąpiła zabawa oczywiście plastyczna. Wykorzystując materiały, które nam spadły prosto z…drzew rosnących wokół biblioteki powstały prawdziwe dzieła sztuki: jesienny lis, liść, jeżyk i baletnica. Uwielbiamy jesień !