Ze słowami poety: „Biblioteka jest wielka przez swoją gościnność, a nie przez swoje rozmiary” zgadzają się wszyscy uczestnicy cyklicznej imprezy w rościszowskiej bibliotece: „Urodzinki biblioteki”🎊🎂🤡, która odbyła się w ramach cotygodniowych zajęć dnia 20.09.2019r.

Tym razem biblioteka zamieniła się w piracką🧐🏴‍☠️ wyspę, a dzieci w prawdziwe wilki morskie, z którymi nie ma żartów.” Piratem być to fajna sprawa, pirat to najlepsza zabawa” tym zawołaniem dzieci zostały pasowane na postrachy mórz i oceanów.. Na wszystkich małych rozbójników czekały niesamowite przygody i moc wrażeń. Groźna opaska na oko i test na odwagę, czyli przejście po trapie między pływającymi rekinami były wstępem do poszukiwania skarbów. Z pomocą lunety dzieci odnalazły list w butelce zawierający mapę i liczne zadania: siłowanie na rękę, przeciąganie liny, wyścigi z jajkiem, karmienie budyniem z zawiązanymi oczami, rzuty do skrzyni skarbów, których wykonanie dla nie znających strachu morskich podróżników było dziecinnie łatwe. Jak na urodziny przystało nie obyło się bez pirackiej lemoniady „Ślepego Billa” i „słodkiej łajby” czyli urodzinowego tortu, który dzieci samodzielnie udekorowały i oczywiście smacznie płaszowały groźnie wołając:” My jesteśmy głodne dranie, głodne dranie niesłychanie, kto na drodze stanie nam, tego zjemy mniam…, mniam…,mniam. Ahoj!

Wraz z dziećmi dziękuję Radzie Sołeckiej Rościszowa za wsparcie finansowe Trzecich Urodzinek naszej Biblioteki.