Mimo, że czas wakacji już za nami dzieci z rościszowskiej biblioteki w czasie piątkowych zajęć dnia 13.09. 2019r. mogły choć na chwilę do nich powrócić i poczuć: ciepło morskiej bryzy, orzeźwiający dotyk i szum falującego morza. O swoich letnich przygodach opowiedziała dzieciom sympatyczna wiewiórka w książeczce pt. „ Wspaniałe wakacje wiewiórki Marysi”. Każdy z uczestników chętnie opowiadał o swoich wakacjach i ciekawych przygodach. Aby urealnić i przywołać ten niepowtarzalny czas, dzieci dosłownie jak na plaży budowały zamki z piasku, słuchały szumu morza z muszelki, łowiły ryby. Na samodzielnie wykonaną makietę morskich fal ustawiały wykonane statki i rybki orgiami. Nie zabrakło też łódek z łupinek orzecha, których wykonanie i wodowanie było nie lada atrakcją. Na zakończenie dzieci dały upust swojej wyobraźni wykonując efektowną mandalę z przywiezionych wakacyjnych skarbów: piasku, muszelek, kamyków, piórek, wodorostów, patyczków i kropelek morskiej wody. Dziękuję wszystkim za super zabawę.