Dnia 06.09.2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej- Centrum Kultury w Pieszycach odbyło się „Narodowe czytanie”.

Mieszkańcy Pieszyc chętnie uczestniczyli w zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury wydarzeniu i wspólnie czytali nowele „Dobra Pani –Elizy Orzeszkowej. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem pary prezydenckiej, Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.
Mała inscenizacja i wspólne czytanie noweli przeniosły nas w czasy głównej bohaterki Eweliny Krzyckiej, w wykonaniu grupy SENIOR + z Pieszyc. Spotkanie prowadziła Joanna Mrzygłód. Dziękujemy seniorom z Klubu SENIOR +,czytelnikom Biblioteki za zaangażowanie się w tą wyjątkową akcję promującą czytelnictwo.

„Dobra pani” to utwór, który za zadanie ma piętnować dobroczynność czynioną z innych pobudek niż prawdziwe dobro drugiej osoby. Widocznym jest, że filantropia stać się może drogą do zaspokojenia własnych pragnień. Tak jednak być nie powinno.