Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Pieszycach zaprasza na Narodowe Czytanie 2019, które odbędzie się 6 września 2019 r. w godz: 12:00 - 16:00 w Bibliotece II piętro.

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta RP. Nowele na ósme Narodowe Czytanie to:

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
2. Dym – Maria Konopnicka;
3. Katarynka – Bolesław Prus;
4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz;
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont;
6. Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski;
7. Sachem – Henryk Sienkiewicz;
8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.

Wstęp wolny.

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
2. Dym – Maria Konopnicka;
3. Katarynka – Bolesław Prus;
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont;
6. Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski;
7. Sachem – Henryk Sienkiewicz;
8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.

Wstęp wolny.