W tym roku po raz pierwszy przyłączyliśmy się do akcji pt. „Żonkile” organizowanej przez Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, która trawa od 19 kwietnia do 20 maja br. 19 kwietnia to dzień 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej i pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
Nasza instytucja chcąc uczcić tak ważne wydarzenie włączyła się w akcję organizując zajęcia dla dzieci, podczas których będziemy wspólnie wykonywać żonkile z papieru, została już zawieszona wystawa edukacyjna dotycząca historii getta warszawskiego, dodatkowo zapraszamy wszystkich ciekawych historii do naszej biblioteki, w której jest wyszczególnione miejsce z książkami nawiązującymi do historii getta warszawskiego. Zapraszamy do wspólnego działania i zachęcamy do śledzenia naszych poczynań na naszej stronie internetowej i Facebooku.