Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości, wzniosłego nastroju, a także czas pięknych, naznaczonych symboliką przygotowań i wielopokoleniowej tradycji. Jak najlepiej dzieciom przekazać to co najważniejsze – oczywiście najlepiej poprzez zabawę. Tak też było w rościszowskiej bibliotece dnia 12.04.2019r, gdzie zabawy było co niemiara, gdyż dzieci samodzielnie od początku do końca sporządziły , upiekły, ozdobiły i oczywiście …degustowały swoje wielkanocne babeczki. Nasi adepci sztuki kulinarnej nie są już nowicjuszami, dlatego wykonanie tych „prostych babeczek waniliowych”, jak sami orzekli: było dziecinnie łatwe. Po upieczeniu babeczki studziliśmy na parapecie, by co prędzej zabrać się za ich fantazyjne dekorowanie i …próbowanie. Nie zabrakło też prac plastycznych, gdzie dzieci wraz z dorosłymi dali upust swej wrażliwości i kreatywności tworząc ozdoby i kartki świąteczne, a wielkanocny zajączek nie zapomniał o małych prezentach.