Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci przypada każdego roku 2 kwietnia – w rocznicę urodzin H. CH. Andersena, bajkopisarza wszechczasów. Święto książki dziecięcej zawitało też w progi biblioteki w Rościszowie. W czasie zajęć dzieci wysłuchały wiersza: „Skarga książki” poznając zasady poszanowania książek i wsłuchały się w tekst : „ Listu do Andersena” Joanny Kulmowej. Krótki wiersz: „ Prima Aprilis” E. Waśniowskiej zachęcił do odnajdywania w tekście prawdziwych bohaterów znanych baśni i bajek, co zaowocowało przeczytaniem tych najbardziej znanych i ulubionych. Nasze zajęcia zakończył pokaz wspaniałych prac plastycznych wykonanych przez dzieci, których bohaterami były oczywiście ulubione bajkowe postacie, tym razem wykonaliśmy przestrzenną postać łabędzia z bajki „ Brzydkie kaczątko”, oraz motyla, witraż z bajki „ Calineczka”.Kończąc, uczestnicy zgodzili się z prawdą, że książka może rozśmieszyć, zadziwić, dzięki niej poznajemy świat; z biblioteki można ją wypożyczyć za darmo i nie trzeba jej podłączać do prądu – książka jest naszym najlepszym przyjacielem, ponieważ nigdy nas nie zawiedzie.