Wraz z coraz śmielszymi promieniami słońca, odważniejszym świergotem ptaków i kapryśną pogodą nastała jedna z najmilszych pór roku – wiosna. Z kolorową marzanną – symbolem odchodzącej zimy przybyła również do rościszowskiej biblioteki - na piątkowe zajęcia dnia 22.03.2019r. Wysłała jednak do dzieci zwiastun - specjalny telegram z zagadkami i śmiesznymi wierszykami, dzięki którym opowiedziała gdzie jej szukać i jak przyroda budzi się do życia. Fragmenty książki „ Wiosna panie bocianie”, krótka inscenizacja „ Bocian i żaba” oraz pokaz bocianich i żabich skoków wprowadziły dzieci w klimat zajęć. Dzieci wybrały się na pachnący: narcyzami, śnieżyczkami, krokusami i przebiśniegami pierwszy wiosenny spacer gdzie spotkały całuśną żabkę i dumnego bociana, co zaowocowało przestrzenną pracą plastyczną: „wiosenny krajobraz”. Pobudzeni wiosenną energią, dając upust swojej kreatywności, dzieci postanowiły ozdobić budzące się do życia wiosenne gałązki ozdabiając je nabrzmiałymi, pękającymi, małymi „ pączkami” z …popcornu.