„ Małpy skaczą niedościgłe, małpy robią małpie figle, niech pan spojrzy na pawiana: co za małpa proszę pana”. A jedna z małp pani miła, do Internetu wskoczyła… Takim wierszykiem rozpoczęliśmy cotygodniowe zajęcia rościszowskiej bibliotece dnia 15.03.2019r. Po tanecznej rozgrzewce dzieci wysłuchały fragmentów książki „ Przyjaciele z dżungli”, oraz wiersza A. Fredro „ Małpa w kąpieli”. A skoro temat „małpy” to przeczytaliśmy rozdział z książki: „ Czy wiesz jak to się robi” gdzie w prosty i ciekawy sposób wyjaśnione jest, że Internet to nie tylko nudne kabelki, wtyczki i urządzenia, ale i okazja do świetnej zabawy, a małpa ma tam również swoje miejsce. Stworzona przez dzieci „sieć internetowa” połączyła i pozwoliła na szybkie przekazywanie „ danych” czyli odpowiedzi na zadawane pytania. Ciekawe zabawy plastyczne maksymalnie wykorzystały temat zajęć, a karmienie małpki bananem prowadzonym za pomocą przesuwanego magnesu dostarczyło najwięcej emocji. Praca plastyczna „ kolorowe małpki” zakończyła się sukcesem, gdyż wszystkie, jak zawsze niesforne, zawisły grzecznie na przygotowanej lianie. Nie byłoby tego tematu bez ulubionego małpiego przysmaku, tym razem dzieci zrobiły bananowego loda z posypką, a na wafelku wykleiły małpi portret oczywiście z bananów. Takie to były nasze małpie figle.