Dzień Kobiet to święto, kiedy wszystkie panie mogą i powinny poczuć się wyjątkowo. W piątek 8.03.2019r. w rościszowskiej bibliotece nie zabrakło małych kobietek jak i tych dużych- ich mam. Jak na takie towarzystwo przystało było gwarno, wesoło, no i …kreatywnie. Po przeczytaniu fragmentów książek:” Radości i smutki Agaty”, „Małe kobietki”, oraz „ Kim zostanę” dzieci odpowiedziały na zagadki dotyczące kobiecych zawodów, przypominały sobie imiona najbliższych, ważnych im kobiet. Za sprawą kilku „ rodzynków”- chłopców zaprezentowano zasady savoir-vivre : jak wręczamy kwiaty, dziękujemy, prosimy, przepraszamy i jak małym i dużym kobietkom można składać życzenia. Dzieci zainspirowane przygotowywaną wystawą „ Kobieta” P. Ani Pietrzyk stworzyły swój portret kobiety, mamy - za pomocą magicznych kółeczek ( orgiami płaskie). Każdy był wyjątkowy, a jego dopełnieniem był nieodłączny element tego święta kwiat ze słodkim prezentem dla wszystkich, przy którego produkcji napracowały się również i mamy. Na zakończenie były zabawy w dmuchanie strzały amora, która trafiała prosto do serca, a sesja fotograficzna ze śmiesznymi gadżetami sprawiła, że małe i duże kobiety były dumne ze swej kobiecości nie tylko 8 marca w Dzień Kobiet. Tak trzymać!!