W piątek 1.03.2019r. filia biblioteki w Rościszowie dosłownie pękała w szwach. Warsztaty pieczenia dla dzieci jak zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, bo to przecież słodka zabawa, w której jak się okazało dzieci nie są już nowicjuszami lecz zaprawionymi w boju mistrzami i …łasuchami. Bohaterami naszych zmagań były krucho drożdżowe rogaliki, które dzieci sprawnie nadziewały marmoladą, zawijały, formowały i z pomocą rodziców układały na blaszkach do pieczenia. By skrócić niecierpliwe oczekiwanie na smaczny finał, dzieci zajęły się nie mniej wymagającą pracą plastyczną: sporządzeniem papierowego rożka, który każdemu posłużył jako opakowanie na upieczone rogaliki. Rodzice nie kryli zachwytu z popisów swoich pociech, dopingowali je do działania, co rusz dokumentując ich artystyczne i kulinarne poczynania. Wszystkim dzieciom pieczenie sprawiło ogromną radość, swojego zadowolenia nie kryła pani Ania, nasza kulinarna „ siła fachowa”, której jesteśmy wdzięczni, bo jak mówi: „ ręce mdlały by wyrobić tak dużą ilość ciasta”. Jej kreatywność wszystkich inspiruje – mówiąc: „może z małych warsztatowców wyrośnie wielki mistrz kulinarny?”...kto wie. Dziękuję wszystkim uczestnikom, oraz Radzie Sołeckiej Rościszowa za wsparcie w produkty wykorzystane do sporządzenia naszych wypieków.