„Droga do miasta ” - taki tytuł miał wernisaż wystawy malarstwa Mariana Wódkiewicza zorganizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej- Centrum Kultury w Pieszycach. Po raz kolejny mieliśmy okazję oglądać wyjątkowe w swej wymowie obrazy pana Mariana. Urzekały prostotą wyrazu i oryginalnością kolorów. Jak zwykle, wystawa zgromadziła dużą rzeszę miłośników twórczości p. Wódkiewicza, grono przyjaciół i znajomych oraz pasjonatów malarstwa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria, której nagrodą był obraz przestawiający jeden z budynków w Pieszycach. W dniu wystawy pan Marian Wódkiewicz obchodził swoje 71 urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.