W czwartek 28.02.2019r w ramach cyklu spotkań „Dziecko w bibliotece, czyli zostań czytelnikiem na całe życie”, bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I b wraz z Paniami, Marzeną Kosowską i Ewą Hulaj ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach. Spotkanie prowadziła Pani Grażyna Król. Inspiracją do wspólnej zabawy, była książka L. Carroll „Alicja w krainie czarów”. Dzieci obejrzały fragment bajki filmowej „Alicja w krainie czarów”, wysłuchały piosenki „Fantazja”, a następnie po zapoznaniu się z książką L. Carroll , fantastycznie wykonały zadanie plastyczne, tworząc piękne rysunki. Na zakończenie spotkania, były oczywiście „ciasteczka Alicji”, po zjedzeniu których wszyscy się zmniejszyli. No po prostu bajka.