28 lutego 2019 r w MBP-CK w Pieszycach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”

Uczestnicy prezentowali wybrane dowolnie wiersze lub fragmenty prozy i wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii „Młodsi” wystąpiło 9 uczestników, zaś w kategorii „Starsi” wystąpiło 5 osób. Jury w składzie: Aleksandra Szkwarek, Irena Kmiotek i Zdzisław Maciejewski wytypowało w każdej kategorii po dwóch finalistów, którzy tym samym zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Są to:

w kategorii „Młodsi”:
- Emilia Wolińska
- Blanka Dobrowolska

w kategorii „Starsi”:
- Blanka Protaziuk
- Łukasz Przetocki

Ponadto Jury wyróżniło: Karolinę Wagnerowską, Martynę Waszkiewicz, Antoninę Kajkowską i Bernadettę Szczypkę oraz w kategorii „Starsi” przyznało 3 miejsce Dominice Kosik

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach konkursu.

w kategorii „Młodsi”:
- Emilia Wolińska
- Blanka Dobrowolska

w kategorii „Starsi”:
- Blanka Protaziuk
- Łukasz Przetocki

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach konkursu.