Choć wiosna tuż, tuż lecz dzieci z rościszowskiej biblioteki w czasie piątkowych zajęć dnia 22.02.2019r. postanowiły choć na chwilę przywołać klimat odchodzącej zimy. Bohaterami dnia były niezwykle zwinne, szybkie w wodzie, a nieporadne na lądzie, zabawne i eleganckie pingwiny. Dzieci wsłuchały się w opowiadanie „ O pingwinim jaju”, z którego dowiedziały się jak pingwiny składają jaja, że małe to pisklęta, kto je wysiaduje i dlaczego „ chodzą” do żłobka. W rytmach piosenki: „ Jak przyjemnie i wesoło w pingwinka bawić się”… dzieci zaprezentowały zabawny sposób poruszania się naszych bohaterów, oraz super styl saneczkowy, czyli zjeżdżanie na brzuszkach. Niemałym wyzwaniem były podskoki z pingwinim jajem , a zabawa by szybko znaleźć się na krze lodowej i złowić z niej jak najwięcej papierowych rybek wyzwoliła w dzieciach ducha rywalizacji. Po tych wygibasach dzieci porównały swój wzrost, do wielkości przedstawicieli różnych gatunków: pingwina Cesarskiego, Królewskiego, Adeli, Magellańskiego, oraz Małego. Ostatnią częścią zajęć było wykonanie pracy plastycznej: sklejenie z gotowych elementów sylwetki pingwina, w której dzieci wykazały się cierpliwością i jak zawsze kreatywnością.