Obchodzone niedawno walentynki stały się pretekstem tematu cotygodniowych zajęć w rościszowskiej bibliotece dnia 15.02.2019r. Dla zobrazowania sensu i wagi święta dzieci z uwagą wysłuchały przeczytaną książkę pt. „ Albert szuka miłości”, poznały historię męczennika św. Walentego oraz jak walentynki obchodzone są w innych krajach. Dzieci wspaniale wywiązały się z wielu postawionych im zadań, których motywem przewodnim jak na święto zakochanych przystało było oczywiście: serce. Udało im się poskładać „złamane” serca, dobrać parami różne w kształtach i kolorach serduszka memory, rozwiązały walentynkową krzyżówkę a pytania z quizu przybliżyły znane pary z bajek i baśni. Super zabawą było celowanie wydmuchiwaną przez dzieci Strzałą Amora i dodam, że niektóre lądowały do celu i naprawdę daleko. W pracy plastycznej „walentynkowe drzewo” wykleiły i ozdobiły czerwonymi pieczątkami „duuuże” drzewo oczywiście w kształcie serca. Święto zakochanych nie może obejść się bez słodkiego prezentu, którym były własnoręcznie udekorowane babeczki oraz wycięte i upieczone serca na patyku z ciasta francuskiego. Świetna zabawa, to dużo ale jeszcze więcej to integracja, wzajemna życzliwość, szacunek i wyrozumiałość na co dzień, a szczególnie w takim – dzieci są super!