Tanecznie i sportowo – takie hasło przyświecało piątkowym zajęciom dnia 8.02.2019r. w Filii MBP-CK w Rościszowie. Był to zwiastun nowego cyklu zajęć- nie tylko dla dzieci - z myślą rozwijania kondycji i rozładowania energii, której dzieciom nigdy nie brakuje. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęliśmy zabawę i w ruch poszły szarfy, piłki i paletki. Podczas gier zręcznościowych najśmieszniejsze były biegi w workach, przeciąganie liny, rzuty do celu na punkty oraz zabawy z chustą animacyjną. Mając na uwadze, że muzyka jeszcze bardziej podkręca atmosferę dlatego nie zabrakło elementów tańca, w którym świetnie kombinacje ruchów w południowych rytmach totalnie porwała wszystkich do zabawy. Po dużej dawce energii przyszedł czas na wyciszenie, spokojną muzykę i relaks. Krótkie, wierszowane teksty były pretekstem do pełnych łaskotek ale i odprężających masażyków – „ najsmaczniejszy” był turlany naleśnik posypywany cukrem i obficie smarowany dżemem.