Kolejny tydzień ferii trwa – hasło przewodnie to „ArtFerie”. W dniach od 4 do 8 lutego w MBP-CK odbywają się zajęcia plastyczne, które poprowadzi Pani Adrianna Wiśniewska. W drugim tygodniu zajęć uczestnicy w formie warsztatów rękodzieła poznali wiele technik, które mogą stać się inspiracją i nową pasją, poznają możliwości działania w grupie oraz alternatywne formy spędzania czasu wolnego. Są to spotkania rozwijające kreatywność dzieci i wspomagające ich rozwój plastyczny. Podczas zajęć dzieci wykonują: grafiki na woreczka lnianych, kompozycje stworzone metodą qulling oraz bukiety z filcu. Warsztaty dają możliwość poznania różnych technik artystycznego zdobienia i tworzenia z przedmiotów powszechnego użytku prawdziwych dzieł sztuki. Używając różnorodnych materiałów i stosując odpowiednie dla nich techniki można wyczarować wspaniałe ozdoby i przedmioty użytkowe.