Mówi się, że rodzice są od wychowywania a dziadkowie od rozpieszczania. Coś w tym jest, skoro to właśnie oni pozwalają dzieciom niemal na wszystko, przynajmniej na to, jak mówią czego oni nie mieli gdy byli mali. Dzieci z rościszowskiej biblioteki, choć z wyprzedzeniem – dnia 18.01.2019r. postanowiły przygotować się do tego święta tworząc małe arcydzieła. Wykonały mały bukiecik z odrysowanych, wyciętych z papieru i pięknie ozdobionych małych rączek. Każdy wyglądał ciekawie i niepowtarzalnie. Inspiracją na prezent dla dziadka był tekst piosenki „Niegrzeczny dziadek”, gdzie dzieci śpiewają: …”Prosiła babcia dziadka by podlał w domu kwiatki, lecz dziadek zamiast tego zajadał czekoladki. Bo dziadek mój jest taki, że robi to co chce i nawet mojej babci nie słucha się….” Dlatego wnuczki specjalnie dla dziadków zrobiły smakowite biszkoptowo - czekoladowe lizaczki. Pogodna i dowcipna książka o niezwykłej przyjaźni chłopca i przybranego dziadka uwrażliwiła na potrzeby i problemy starszych, a odrobina życiowego szaleństwa może przegonić wszystkie złe chmury. Dzieci wspólnie orzekły, że kochają swoich dziadków i wspólnie spędzony czas i pamięć są najważniejsze.