Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja do tego, aby spędzić więcej czasu z naszymi pociechami. Maluchy chętnie włączą się w wir świątecznych przygotowań, pomagając na przykład w przystrojeniu domu. Próbkę takich zabaw plastycznych miały dzieci z rościszowskiej biblioteki dnia 7.12.2018r., w trakcie których uczestnicy mogli puścić wodze swojej fantazji. Przygotowane książki i krótkie opowiadania wprowadziły w klimat nadchodzących świąt. Wspólnie rozwiązana krzyżówka wskazała miejsce narodzin Dzieciątka Jezus, a sprawnie ułożona rozsypanka wyrazów przypomniała tytuły znanych kolęd. Dzieci popisały się również świetną pamięcią odgadując i odnajdując postacie bożonarodzeniowej szopki. Wspólnie z rodzicami przygotowały proste ale jakże urocze ozdoby: choinki z filcu, koronkowe anioły z papieru, kolorowe pawie oczka, oraz łańcuchy w kształcie serca. Wszystko po to by zasmakować uroku tego niezwykłego czasu i podszepnąć rodzicom, że grudniowe zabawy z dziećmi sprawiają, że dzieci czują się szczęśliwe, potrzebne, kochane, a to przecież tworzy prawdziwą magię Świąt Bożego Narodzenia.