Aktualności

24 kwietnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury w Pieszycach odbyło się spotkanie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek i Publicznego Przedszkola
z Policjantami z Komisariatu Policji w Pieszycach: st. aspirantem Grzegorzem Długaszewskim, st. sierżantem Jerzym Pohlem, sierżantem sztabowym Adamem Kowalem.

Pani Grażyna Król wraz z dziećmi i Paniami opiekunkami przywitała niecodziennych gości na placu przed budynkiem MBP-CK. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, bawić się w domu, jak reagować w sytuacji zagrożenia, np. gdy dziecko zaczepia osoba nieznajoma, kiedy trzeba wezwać pomoc - Pogotowie Ratunkowe czy Straż Pożarną, jakie numery telefonu trzeba wybierać. Duże zainteresowanie wzbudziły umundurowanie i wyposażenie policjantów oraz wozu policyjnego, a w szczególności: pas policyjny, czapka, kajdanki, kamizelka kuloodporna, policyjny lizak, paralizator. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania dzieci otrzymały od Panów policjantów wesołe znaczki odblaskowe.

Na zakończenie odbyła się prezentacja książek o policjantach: „W POLICJI”- seria Pierwsza książeczka malucha, „POLICJA”- seria Na pomoc, „POLICJANT”- seria Kim chcę zostać, „Mały policjant” , „POLICJA – BEZPIECZEŃSTWO” oraz projekcja fragmentu filmu „Marta psem patrolowym”. Po bardzo udanym spotkaniu z Panami Policjantami, połączonym z promowaniem książek i czytelnictwa, wszyscy czujemy się pewnie i bardzo bezpiecznie w naszym mieście. Dziękujemy.

MKiDN_A_rgb.jpgRPOWD_100121_zestawienie_znakow_kolor.jpgaa.jpgbn.jpgewtlogo.jpglegimi.pnglogo_Biblioteka plus.jpglogo_FRSI_pelna_nazwa_PL_300dpi.jpglogo_nazwa_PL_300dpi.jpgrozwoj_czytelnictwa.jpg

MBP - Centrum Kultury w Pieszycach

M. Kopernika 37
58-250 Pieszyce
Tel: 74 836 53 41

Godziny otwarcia

Dział administracji:
poniedziałek - piątek:  800 - 1600

Dział biblioteki:
poniedziałek - piątek:  900 - 1700

Filia w Rościszowie:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek:  1000 - 1700