Aktualności

DZIEŃ 5

„POŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ KAROLA MAYA”, było ostatnim naszym feryjnym spotkaniem w Bibliotece, oczywiście zdominowanym przez wodza Apaczów Winnetou. Wszyscy lubimy zabawy w Indian i wszyscy lubimy indiańskie przebrania. Własnoręcznie wykonane indiańskie opaski na głowę, przeniosły dzieci w świat Dzikiego Zachodu. Projekcją fragmentów filmów o Winnetou i rozdaniem dyplomów uczestnictwa ze słodką niespodzianką, zakończyliśmy Literacko-Artystyczne ferie w Bibliotece.
DZIEŃ 4

„POŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ ANDY CHANDLER”, urozmaiciło uczestnikom ferii w Bibliotece, czwarty dzień spotkań. Seria „Przygody Trzech Detektywów” wprowadziła dzieci w świat kryminalnych zagadek. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania rysunkowe. Spotkanie zakończyła projekcja fragmentu filmu dla dzieci o tematyce detektywistycznej.
DZIEŃ 3

„POŁUDNIE Z ASTRID LINDGREN” – to już trzeci dzień naszych zmagań feryjnych w Bibliotece. Spotkanie zdominowała oczywiście Pippi Pończoszanka, która zaprosiła wszystkie dzieci do cyrku. Dzisiejsze cyrkowe zmagania uczestników były bardzo udane. Żonglerzy, treserzy i zwierzęta świetnie sobie poradzili. Nie zabrakło zabawy w rekina oraz pokazu filmowego.
DZIEŃ 2

„POŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ JULIANA TUWIMA”
To hasło drugiego dnia ferii w Bibliotece. Spotkanie zdominował wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”. Dzieci losowały postaci występujące w wierszu. Następnie wykonywały rekwizyty potrzebne do inscenizacji tego utworu. Inscenizacja się udała, mali aktorzy odegrali super swoje role. Spotkanie zakończyliśmy projekcją fragmentu bajki filmowej.
DZIEŃ 1

POŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO, CZYLI KOZIOŁEK MATOŁEK I JEGO PRZYJACIELE.
Pierwszy dzień ferii Literacko-Plastycznych w Bibliotece za nami. Uczestnicy zajęć, wykonywali super nowy komiks o Koziołku Matołku. Dużo frajdy sprawiła dzieciom zabawa „Przedstaw się” w rytm remiksu „Koziołek Matołek” oraz rekinowa zabawa z chustą Klanzy. Spotkanie zakończyła projekcja fragmentów bajki, oczywiście o Koziołku Matołku.

MKiDN_A_rgb.jpgRPOWD_100121_zestawienie_znakow_kolor.jpgaa.jpgbn.jpgewtlogo.jpglegimi.pnglogo_Biblioteka plus.jpglogo_FRSI_pelna_nazwa_PL_300dpi.jpglogo_nazwa_PL_300dpi.jpgrozwoj_czytelnictwa.jpg

MBP - Centrum Kultury w Pieszycach

M. Kopernika 37
58-250 Pieszyce
Tel: 74 836 53 41

Godziny otwarcia

Dział administracji:
poniedziałek - piątek:  800 - 1600

Dział biblioteki:
poniedziałek - piątek:  900 - 1700

Filia w Rościszowie:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek:  1000 - 1700