W listopadzie br. Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach realizuje projekt pn. „Budujemy pieszycki panteon pamięci” w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa. Dofinansowanie projektu wynosi 26.405 zł.

Celem strategicznym programu Niepodległa jest zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudowa państwowości, w których istotna role odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych regionów kraju prowadzącymi do niepodległości oraz szerokie włączanie mieszkańców Polski w uczestniczenie w obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Skierowany do szerokiego grona odbiorców program dotacyjny „Niepodległa” wspiera działania o charakterze kulturowym, artystycznym, edukacyjnym, przygotowujące do godnego celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji regionalnej, lokalnej i rodzinnej wpisanej i tworzącej historie narodowa.